W naszej kulturze seks postrzegany jest jako zwieńczenie miłości dwojga kochających się ludzi. Według religii powinien być zarezerwowany dla par będących w związku małżeńskim, a seks pozamałżeński nie jest dobrze postrzegany. Pomimo tego, coraz więcej osób decyduje się na jednorazowy seks, czasami z przypadkową osobą, a czasem ze znajomym. Czy przygoda na jedną noc to uczciwe rozwiązanie dla obu stron? Jak należy się zabezpieczać przed niepożądanymi konsekwencjami?

Jak dobrać partnera do jednorazowej przygody?

Bez względu czy uprawia się seks ze swoim stałym partnerem, czy z niedawno poznaną osobą, zawsze trzeba szczerze poinformować drugą stronę o swoich zamiarach. Uczciwe zakomunikowanie partnerowi, że spotykacie się tylko na seks na jedną noc, powinno stanowić całkowitą podstawę relacji. Tylko w ten sposób można uniknąć niedomówień i zranienia uczuć partnera, który liczył na dalszy rozwój tejże znajomości. Kiedy obie strony wiedzą, że spotykają się tylko na jednorazową przygodę, mogą też w pełni oddać się doznaniom i czerpać z seksu możliwie najwięcej przyjemności.

Czy mężczyźni są bardziej chętni na jednorazowy seks?

Stereotypowo to płeć męska jest częściej posądzana o przygody seksualne bez zobowiązań. Kobiety, które oddają się takim przyjemnościom są postrzegane jako puszczalskie i często tracą swoją reputację. Mężczyznom od wieków poniekąd daje się przyzwolenie na jednorazowe przygody. Kiedyś standardem był model mężczyzny, który poślubiał jedną kobietę, ale bawił się z innymi.

Obecnie wiele kobiet świadomie wybiera jednorazowy seks zamiast stałego związku. Wiąże się z to brakiem czasu, szybkim trybem życia, pogonią za karierą i potrzebą niezależności. Seks z nowo poznanym mężczyzną może okazać się odskocznią od stresu i obowiązków życia codziennego, a także satysfakcjonującą formą relaksu.

Czy prezerwatywa to jedyna forma zabezpieczenia?

Kiedy decydujemy się na jednorazowy seks dobrze jest pamiętać o zabezpieczeniu się przed nieplanowaną ciążą, albo chorobami wenerycznymi. Obecnie istnieje kilka sposobów na uniknięcie niechcianych konsekwencji:

  • zabezpieczenia mechaniczne
  • zabezpieczenia hormonalne
  • zabezpieczenia chemiczne
  • naturalne metody antykoncepcyjne

Zabezpieczenia mechaniczne

Najczęściej stosowanym i łatwo dostępnym zabezpieczeniem jest prezerwatywa. Zapobiega ona dostaniu się plemników do komórki jajowej, a więc uniemożliwia zapłodnienie. Stosowanie prezerwatywy pozwala uniknąć również zarażenia chorobą przenoszoną drogą płciową, co jest szczególnie istotne w przypadku jednorazowych przygód z osobami, co do którym zdrowia nie mamy pewności.

Należy pamiętać, że prezerwatywy są jednorazowego użytku i nigdy nie gwarantują całkowitej ochrony przed zapłodnieniem, czy zarażeniem chorobą weneryczną.

Zabezpieczenia hormonalne

Antykoncepcja hormonalna jest skierowana wyłącznie do kobiet. Przyjmowanie hormonów, np. w postaci tabletek, zapobiega owulacji i zapłodnieniu. Stosując tabletki antykoncepcyjne należy pamiętać o regularności, gdyż przyjmowanie hormonów bez uwzględnienia zaleceń lekarza lub instrukcji w dołączonej ulotce, może poskutkować zapłodnieniem.

Większa przyjemność ze stosunku

Seks na jedną noc nie musi tylko zaspokajać potrzeby jednej strony. Tak samo jak stosunek w stałym związku, może być nastawiony na zapewnienie rozkoszy zarówno mężczyźnie jak i kobiecie. Aby urozmaicić seksualną przygodę można korzystać z różnego typu gadżetów oraz kosmetyków erotycznych. Mężczyźni coraz częściej decydują się na suplementy na erekcję. Wpływają one pozytywnie na wigor mężczyzny, poprawiają jakość stosunku, ale mogą też wydłużać czas jego trwania. Przeważnie w ich składzie znajdują się naturalne składniki odpowiadające za potencję, np. żeń-szeń, cynk, selen, albo szafran.