Zaspokojenie seksualne jest ważną kwestią w życiu każdego człowieka. Aby zbliżenie było udane i satysfakcjonujące dla obu stron, warto przeprowadzić grę wstępną. Dzięki temu można spełniać swoje fantazje, okazać uczucie, a także odpowiednio przygotować się do głównej części, czyli do seksu. Co to gra wstępna i czy każdy powinien o nią dbać? Ten artykuł rozwieje wszelkie wątpliwości.

Gra wstępna – czy na pewno warto?

Nie każdy zgadza się z tym, iż gra wstępna jest potrzebna. Warto jednak spróbować, aby przekonać się, iż jest zupełnie inaczej. Aby lepiej zrozumieć jej sens, co to gra wstępna? W skrócie można określić ten czas jako przygotowywanie partnerów do głębszego zbliżenia. Dzięki pieszczotom, nastrojowi a nawet spojrzeniom, partnerzy nabierają chęci na zbliżenie, a to zaś powoduje, iż seks przynosi więcej przyjemności zarówno dla kobiety jak i mężczyzny. Warto także pamiętać, iż jest to sposób na okazywanie uczucia. Dzięki temu partnerzy zbliżają się nie tylko w sensie fizycznym, ale również uczuciowym, co również jest bardzo ważne w związku. Nie ma jednego słusznego scenariusza na jej przebieg, niewątpliwie jednak potrzebne są takie chwile jak gra wstępna. Co to znaczy, przeprowadzić skuteczne wprowadzenie przed zbliżeniem? Najważniejsze okażą się preferencje i fantazje partnerów.

Przebieg gry wstępnej

Aby gra wstępna była skuteczna, należy skupić się na tym, co partnerom sprawia dużo przyjemności. Nie należy jednak obawiać się również eksperymentów, bowiem pozwalają one na odkrycie nowych sposobów na udaną grę wstępną. Aby efekty były satysfakcjonujące dla obu stron, warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  • Czas trwania gry wstępnej – przed zbliżeniem i finałem nie warto się spieszyć. Gra wstępna powinna trwać tak długo, aż obie strony poczują naprawdę solidną dawkę podniecenia i chęci na dalsze kroki. Często, chociaż nie zawsze, to kobiety potrzebują trochę więcej czasu. Warto jednak pamiętać, iż opłaca się czekać, ponieważ długa gra wstępna oznacza więcej przyjemności zarówno dla kobiety jak i mężczyzny.
  • Nie tylko w łóżku – gra wstępna nie musi zaczynać się od sypialni. Zachęcające smsy w ciągu dnia lub jednoznaczne zwroty przed wyjściem z pracy wypowiedziane w stronę drugiej osoby, to również pewien rodzaj gry wstępnej. Napięcie budowane na odległość potrafi być naprawdę ekscytujące i warto wypróbować ten sposób. Pamiętaj, iż fantazja i nowe pomysły są zawsze mile widziane.
  • Dotyk – jest bardzo ważny. Nie zapominaj jednak o tym, iż dotykanie miejsc intymnych warto odwlekać w czasie, co pozwala na budowanie przyjemnego napięcia i podniecenia. Warto wypróbować sposoby takie jak zmysłowy wspólny taniec czy erotyczny masaż z wykorzystaniem olejków eterycznych. Skupcie się na strefach takich jak brzuch, kark, uda oraz stopy, które są wrażliwe na dotyk. Dobrym sposobem na grę wstępną jest także połączenie dotyku ze zmysłowym spojrzeniem.

Wiesz już, co to gra wstępna i o czym warto pamiętać. Jak jednak ma przebiegać? Tak naprawdę zależy to od partnerów. Jak już wcześniej wspomniano, fantazja i niebanalne pomysły są mile widziane. Pamiętaj jednak, aby nie zmuszać drugiej strony do niczego, czym nie jest zainteresowana.

Gra wstępna a rozmowa

Każdy ma swój własny sposób na idealną grę wstępną. Rozmowa jest bardzo ważna w związku, także jeśli chodzi o tematy związane z życiem erotycznym. Dzięki niej możecie się poznawać, dowiedzieć czegoś więcej o swoich preferencjach i fantazjach. Warto pamiętać o tym, iż nawet osoby będące w związku z długim stażem wciąż mogą zaskakiwać siebie nawzajem. Dobra gra zapewnia zupełnie inne i bardziej intensywne doznania podczas seksu. Nie warto jej więc pomijać, aby zapewnić sobie udane życie seksualne pomimo upływu lat.