Masaźer gruczołu krokowego – jak działa

Masażer prostaty, prócz funkcji jaką spełnia – czyli masuje gruczoł krokowy u mężczyzn, spełnia również jedną z najważniejszych funkcji, czyli leczy różne schorzenia, czy stany zapalne, które pojawią się u mężczyzny. Wtedy ten gadżet erotyczny stymuluje krocze mężczyzny, które zlokalizowane jest pomiędzy moszną a odbytem. Mężczyźni wykorzystują go zazwyczaj jako gadżet do zabaw analnych, który zaspokajana rządze mężczyzn. Mało kto wie, że masażer można również wykorzystać jako urządzenie, którym zdiagnozujemy u siebie zapalenie gruczołu krokowego. Zatem jak działa masażer prostaty?

Zaletą używania masażeru prostaty jest również poprawa obiegu przepływu naszej krwi przez gruczoł krokowy. Jak widać jego funkcje są bardzo pożyteczne, chociaż dość często spotykanym pytaniem jest działa masażer prostaty. Należy jednak pamiętać że aby skorzystać z masażera prostaty, musisz się przedtem wypróżnić, najczęściej zrobić tzw. „lewatywę”.

Jak wykonać masaż prostaty bez użycia masażera?

Gdy już wykonałeś „lewatywę” to śmiało możesz przystąpić to masowania swojego męskiego punktu G. Aby zrobić to najdokładniej, połóż się na łóżku lub na miękkim materacu na boku, uprzednio władając na rękę którą będziesz masował plastikową rękawiczkę – aby na wszelki wypadek zabezpieczyć swoją dłoń. Następnie spokojnie i delikatnie włóż swój palec wskazujący do swojego odbytu i skieruj go powoli w kierunku pępka, aż poczujesz prostatę. Naukowo gruczoł krokowy znajduje się ok. 4 centymetry od brzegu odbytu. Gdy już poczujesz, że jesteś na odpowiednim miejscu – czujesz gruczoł krokowy to najważniejszym elementem są teraz delikatne ruchy palcem od jego podstawy (gruczołu) do linii pośrodkowej.

Masażer prostaty – jak go użyć?

Wyjmij zakupiony masażer z pudełka. To urządzenie jest zazwyczaj krótkie, lekko zakrzywione, który umieścić należy w odbytnicy. Należy wspomnieć, że te urządzenia są całkowicie bezpieczne, ponieważ są zabezpieczone specjalną nasadką w taki sposób, aby nie weszła „głębiej”. Po umieszczeniu masażera w odbycie można przystąpić do masowania. Efekt którego doznacie będzie powalający.

Wielu mężczyzn przed wykonywaniem stymulacji, będzie się wahało, czy faktycznie nie będzie żadnych dolegliwości związanych z masowaniem swojego „męskiego punktu G”. Dlatego istnieją również środki i urządzenia do higieny intymnej – takie jak gruszki czy zestawy do oczyszczenia odbytu z brudów i opróżnienia w taki sposób, aby żadne nieczystości nie przeszkodziły mężczyźnie w analnej stymulacji. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę, aby robić tę czynność najostrożniej i z zapewnieniem lubrykantu, którego należy użyć smarując swój odbyt jak i urządzenie przed jego włożeniem.